Poczta Kalendarz USOS System rezerwacji sal Archiwum prac dyplomowych Instagram Twitter Facebook
.

Biotechnologia wspiera Ukrainę

29.11.2022.

Szanowni Państwo,
nasz Wydział będzie po raz kolejny miejscem zbiórki darów dla osób mieszkających w Ukrainie, w której nadal trwa wojna. Celem tej przedświątecznej zbiórki jest zgromadzenie zapasów mogących stanowić wsparcie w przetrwaniu zimy ludziom z okolic Chersonii i Mikołajowa. Zbiórka będzie trwała od 1 do 16 grudnia, w holu głównym Wydziału Biotechnologii.

Potrzeby są następujące:

– konserwy i żywość długoterminowa,

– bielizna termiczna,

– śpiwory, koce,

– leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,

– apteczki (opatrunki, plastry, woda utleniona),

– świeczki, ogrzewacze do rąk, latarki, baterie,

– podstawowe kosmetyki (mydło, pasta do zębów, szampon itd.),

– ciepłe ubrania dla dorosłych (swetry, czapki, szalki),

– ewentualnie świąteczne słodycze dla dzieci.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i z góry dziękujemy za okazane wsparcie.


Mając na uwadze głęboko osobisty wymiar tragedii związanych z wojną w Ukrainie, w geście solidarności z naszą Doktorantką – Yelyzavetą Kochnevą – zachęcamy do wsparcia zbiórki pieniędzy: Teraz moja rodzina prosi Państwa o pomoc! Mój ojciec potrzebuje kamizelkę kuloodporną oraz chełm.


W odpowiedzi na wydarzenie zorganizowane przez Caritas, zachęcamy do przyłączenia się do ogólnouniwersyteckiej akcji przygotowania paczek dla osób w Ukrainie.
W załączniku znajdują się ważne informacje dot. rozmiarów i zalecanej wagi paczki oraz lista produktów, które powinny się w niej znaleźć.

Paczki można dostarczyć bezpośrednio do Biura ds. Odpowiedzialności Społecznej UWr, które jest na naszym Kampusie lub zostawić w holu naszego budynku – na każdej paczce należy przykleić logo akcji lub w inny sposób wyraźnie zaznaczyć, że ma zostać przekazana do Caritas – do 10 kwietnia.


Mija już trzeci tydzień naszej zbiórki. Dziękujemy za otwarte serca, zaangażowanie i okazane wsparcie ofiarom wojny w Ukrainie.

W OKRSIE 7-20 MARCA UDAŁO SIĘ NAM:

– zebrać żywność, środki higieniczne i śpiwory – które zostały przekazane w dwóch transportach potrzebującym w Ukrainie.

– zebrać środki opatrunkowe i przekazać je do domu dziecka i sanatorium (dla dzieci z chorobami sercowo-naczyniowymi) we Lwowie oraz do szpitala w Kijowie.

– zakupić dla pięciorga dzieci – buty, bieliznę oraz przybory szkolne.

– wspomóc kilka rodzin, które bezpośrednio zgłosiły się  do nas o pomoc; utrzymujemy na stanie najpotrzebniejsze rzeczy i w każdej chwili, dzięki Wam, jesteśmy gotowi na pomoc szczególnie rodzinom przyjeżdżającym z Ukrainy do naszych studentów jak i będącym pod opieką naszych pracowników.

– zebrać i przetransportować do Ekostraży na ul. Miłoszycką ponad 70 kg suchej karmy dla psów i kotów oraz 6 kartonów zawierających m.in. karmę mokrą, smycze, miski.

AKTUALNE AKCJE:

1. Coraz więcej uchodźców potrzebuje pomocy na miejscu – ciągle potrzebne są środki higieniczne, żywność długoterminowa i inne produktu codziennego użytku.

2. Otrzymujemy od naszych studentów prośby przekazane przez ich bliskich, którzy walczą w ochotniczych oddziałach obrony terytorialnej – obecnie mamy prośbę z Oddziału Nr 1 Gminy Terytorialnej miasta Smila (1000 ochotników). Mamy kontakt z osobą, która koordynuje dostawy pomocy do tego oddziału. W załączeniu lista potrzeb.

3. Jak wiecie w Bibliotece Uniwersyteckiej od dwóch tygodni działa świetlica dla dzieci z Ukrainy (głównie z rodzin studentów UWr lub związanych z naszymi pracownikami). Osoby, które chciałyby się zaangażować w pomoc dla dzieciaków proszone są o kontakt z Panią: Bożena Szulc bozena.szulc@uwr.edu.pl  ; potrzebne są m.in. pudełka na zabawki, bidony, plecaki.

4. Ponownie prosimy o pomoc zwierzętom będącym pod opieką Ekostraży na ul. Miłoszyckiej – potrzebne są: mokre karmy w puszkach, preparaty wirusobójcze typu VIRKON, ALDEVIR; rękawiczki jednorazowe rozmiar S M,L.

DZIĘKUJEMY ZA RĘCE DO PRACY PRZY ZBIÓRCE:

Zgłosiło się dotychczas 19 wolontariuszy – z Wydziałów:  Biotechnologii, Matematyki i Informatyki oraz Chemii –  Wielkie dzięki!

ODZEW JEST OGROMNY – DZIĘKUJEMY!!!!


Potrzebne są kartony – prosimy o znoszenie ich do holu głównego, ewentualnie pozostawianie przy windzie na piętrach w postaci niezłożonej.

Studentów wolontariuszy chętnych do pomocy prosimy o kontakt z: Artem Pavlovskyi, 306445@uwr.edu.pl 


Informacje kontaktowe:

Koordynator akcji: prof. Ewa Marcinkowska, mail: ewa.marcinkowska@uwr.edu.pl

Koordynator wydziałowy akcji: Krystyna Janik, mail: krystyna.janik@uwr.edu.pl

W sprawach formalno-prawnych prosimy o kontakt z pełnomocnikiem ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów: dr Katarzyna Piekarowicz, mail: katarzyna.piekarowicz@uwr.edu.pl

Informacje o możliwościach pracy, wynajmu mieszkań dla osób przyjeżdżających z Ukrainy: Ornella Biedova, mail: 310607@uwr.edu.pl

Koordynator studenckiej zbiórki: Artem Pavlovskyi, mail: 306445@uwr.edu.plprosimy o kontakt z Artemem wszystkich studentów, którzy chcą pomóc w zbiórce.

Wszelkie zapytania, potrzeby – proszę zgłaszać mailowo:

dr inż. Bożena Szulc, mail: bozena.szulc@uwr.edu.pl

dr Marta Kołodziejczak, mail: marta.kolodziejczak@uwr.edu.pl

Marta Wawryszyn, mail: marta.wawryszyn@uwr.edu.pl

Alicja Kołodziejczyk, mail: alicja.kolodziejczyk@uwr.edu.pl

Katarzyna Kania, mail: katarzyna.kania@uwr.edu.pl