Zaproszenie na wykład online

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów – Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego – przekazujemy zaproszenie skierowane do pracowników i studentów naszego Wydziału na wykład z zakresu historii medycyny: „Co nowego o nowożytnej nauce i lekach można powiedzieć dzięki interdyscyplinarnym rekonstrukcjom”.

Wykład zaprezentuje dr Jakub Węglorz, kierownik projektu NCN, w ramach którego międzyuczelniany zespół (Uniwersytet Wrocławski wraz z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu i Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu) prowadzi łączone badania historyczne i laboratoryjne, których celem jest odtworzenie leków wykorzystywanych w Rzeczypospolitej w okresie XVI-XVIII wieku, a następnie analiza zawartości związków czynnych oraz podstawowej aktywności biologicznej zrekonstruowanych preparatów.
Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje: Leki staropolskie.

Wykład odbędzie się w dniu 14 grudnia o godz. 18.00 na platformie MS Teams – link do wydarzenia.