Poczta Kalendarz USOS System rezerwacji sal Archiwum prac dyplomowych Instagram Twitter Facebook
.

Zaproszenie na warsztaty

Firmy Kawaska i Leica zapraszają na dwudniowe warsztaty dotyczące pracy z mikroskopem Leica DMi8 S, które odbędą się na naszym Wydziale w dniach 5-6.07.2017.

Opis producenta:
Obecnie mikroskopia świetlna pozwala nie tylko obrazować morfologię badanych preparatów ale również badać procesy zachodzące w materiale biologicznym. Innowacyjny mikroskop Leica DMi8 S dostarcza niezbędnych narzędzi do prowadzenia tego typu badań – łączy w sobie możliwość zastosowania w takich aplikacjach jak FRAP, FRET, fotoaktywacja, optogenetyka, fotoablacja i wiele innych zaawansowanych technik fluorescencyjnych. Mikroskop DMi8 S można również wyposażyć w moduł do obrazowania cienkich przekrojów warstwy adhezyjnej preparatu w wielu kolorach (TIRF). System może być oczywiście wyposażony w komory środowiskowe niezbędne dla utrzymania odpowiednich warunków obserwacji, jak również posiada zaawansowane oraz intuicyjne w obsłudze oprogramowanie do programowania eksperymentów. Te funkcje sprawiają, że jest to doskonały system do obrazowania żywych komórek – do prowadzenia badań nad ścieżkami sygnałowymi w komórkach, roli i lokalizacji poszczególnych białek zarówno błonowych, jak i cytoplazmatycznych. Jako uzupełnienie Leica DMi8 S, dzięki modułowej budowie, może być również wykorzystany do obrazowania w technikach superrozdzielczości za pomocą lokalizacji pojedynczych molekuł (GSD), co pomoże uzyskać doskonały obraz zarówno żywych, jak i utrwalonych preparatów.
Jeszcze nigdy tak kompaktowy system nie umożliwiał badań na tak wielu płaszczyznach – otwiera to nowe możliwości w poznawaniu zasad rządzących otaczającym nas światem.

Szczegółowe informacje.

Zapisy: warsztaty@kawaska.pl

Aktualności