Poczta Kalendarz USOS System rezerwacji sal Archiwum prac dyplomowych Instagram Twitter Facebook
.

Kampus Grunwaldzki wspiera Ukrainę

Szanowni Państwo,

mija już trzeci tydzień naszej zbiórki. Dziękujemy za otwarte serca, zaangażowanie i okazane wsparcie ofiarom wojny w Ukrainie.

W OKRSIE 7-20 MARCA UDAŁO SIĘ NAM:

– zebrać żywność, środki higieniczne i śpiwory – które zostały przekazane w dwóch transportach potrzebującym w Ukrainie.

– zebrać środki opatrunkowe i przekazać je do domu dziecka i sanatorium (dla dzieci z chorobami sercowo-naczyniowymi) we Lwowie oraz do szpitala w Kijowie.

– zakupić dla pięciorga dzieci – buty, bieliznę oraz przybory szkolne.

– wspomóc kilka rodzin, które bezpośrednio zgłosiły się  do nas o pomoc; utrzymujemy na stanie najpotrzebniejsze rzeczy i w każdej chwili, dzięki Wam, jesteśmy gotowi na pomoc szczególnie rodzinom przyjeżdżającym z Ukrainy do naszych studentów jak i będącym pod opieką naszych pracowników.

– zebrać i przetransportować do Ekostraży na ul. Miłoszycką ponad 70 kg suchej karmy dla psów i kotów oraz 6 kartonów zawierających m.in. karmę mokrą, smycze, miski.

AKTUALNE AKCJE:

1. Coraz więcej uchodźców potrzebuje pomocy na miejscu – ciągle potrzebne są środki higieniczne, żywność długoterminowa i inne produktu codziennego użytku.

2. Otrzymujemy od naszych studentów prośby przekazane przez ich bliskich, którzy walczą w ochotniczych oddziałach obrony terytorialnej – obecnie mamy prośbę z Oddziału Nr 1 Gminy Terytorialnej miasta Smila (1000 ochotników). Mamy kontakt z osobą, która koordynuje dostawy pomocy do tego oddziału. W załączeniu lista potrzeb.

3. Jak wiecie w Bibliotece Uniwersyteckiej od dwóch tygodni działa świetlica dla dzieci z Ukrainy (głównie z rodzin studentów UWr lub związanych z naszymi pracownikami). Osoby, które chciałyby się zaangażować w pomoc dla dzieciaków proszone są o kontakt z Panią: Bożena Szulc bozena.szulc@uwr.edu.pl  ; potrzebne są m.in. pudełka na zabawki, bidony, plecaki.

4. Ponownie prosimy o pomoc zwierzętom będącym pod opieką Ekostraży na ul. Miłoszyckiej – potrzebne są: mokre karmy w puszkach, preparaty wirusobójcze typu VIRKON, ALDEVIR; rękawiczki jednorazowe rozmiar S M,L

DZIĘKUJEMY ZA  RĘCE DO PRACY PRZY ZBIÓRCE:

Zgłosiło się dotychczas 19 wolontariuszy – z Wydziałów:  Biotechnologii, Matematyki i Informatyki oraz Chemii –  Wielkie dzięki!

Aktualności