Jeśli interesują Cię biologia molekularna biochemia lub genetyka, jeśli chcesz wykorzystywać wiedzę z tego zakresu w praktyce na przykład projektując nowe leki lub modyfikując rośliny i mikroorganizmy w celu uzyskania cennych bioproduktów, Biotechnologia to studia dla Ciebie.
Uczestnicząc w wykładach i seminariach, a przede wszystkim w prowadzonych w małych grupach zajęciach laboratoryjnych dowiesz się więcej o strukturze, funkcji i regulacji aktywności cząsteczek biologicznych. Poznasz zaawansowane techniki biochemiczne, biofizyczne i mikroskopowe, metody biologii molekularnej i inżynierii genetycznej, nauczysz się prowadzenia hodowli mikroorganizmów i kultur tkankowych.
Biotechnologia to interdyscyplinarny kierunek studiów I stopnia prowadzony przez Wydział Biotechnologii w nowym i doskonale wyposażonym kompleksie edukacyjno-badawczym. Wydział Biotechnologii uzyskuje wysokie oceny w klasyfikacji jednostek naukowych dokonywanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Doskonała kadra naukowa oraz nowoczesna, światowej klasy aparatura pozwala na prowadzenie badań i zajęć na najwyższym poziomie. Studenci mogą dodatkowo brać aktywny udział w działalności koła naukowego, w projektach badawczych prowadzonych przez pracowników Wydziału oraz uczestniczyć w szeroko rozwiniętej wymianie międzynarodowej.
Co po studiach?
Absolwenci biotechnologii mogą pracować w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych, w laboratoriach służby zdrowia i przemysłowych, w placówkach naukowo-badawczych i wdrożeniowych. Biotechnolodzy są specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Możliwa jest kontynuacja kształcenia na studiach magisterskich kierunku Biotechnologia.