Poczta Kalendarz USOS System rezerwacji sal Archiwum prac dyplomowych Moodle Mendeley Facebook
.

Biotechnologia – 2-letnie studia magisterskie w jęz. polskim

Jeśli interesują Cię biochemiczne i molekularne podstawy funkcjonowania komórek, jeśli chcesz wykorzystać wiedzę z tego zakresu w praktyce na przykład przy opracowaniu nowych terapii, projektowaniu białkowych farmaceutyków, optymalizowaniu nośników leków, poszukiwaniu nowych antybiotyków lub modyfikowaniu roślin oraz mikroorganizmów w celu uzyskania cennych bioproduktów, Biotechnologia to studia magisterskie dla Ciebie.

Wybierając studia magisterskie na kierunku Biotechnologia poszerzysz swoje wiadomości z zakresu biologii molekularnej, mikrobiologii molekularnej, biotechnologii białek, biotechnologii medycznej lub bioinformatyki, a zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce wykonując indywidualny badawczy projekt magisterski.

Studia magisterskie biotechnologia prowadzone są przez Wydział Biotechnologii w nowym i doskonale wyposażonym kompleksie edukacyjno-badawczym. Wydział Biotechnologii uzyskuje wysokie oceny w klasyfikacji jednostek naukowych dokonywanej przez Ministerstwo Edukacji i  Nauki. Doskonała kadra naukowa oraz nowoczesna, światowej klasy aparatura pozwala na prowadzenie badań i zajęć na najwyższym poziomie. Studenci mogą dodatkowo brać aktywny udział w działalności koła naukowego, w projektach badawczych prowadzonych przez pracowników Wydziału oraz uczestniczyć w szeroko rozwiniętej wymianie międzynarodowej.

Specjalności:

• bioinformatyka

• biologia molekularna

• biotechnologia medyczna

• biotechnologia peptydów i białek

• mikrobiologia molekularna

Co po studiach?

Absolwenci biotechnologii mogą pracować w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych, w laboratoriach służby zdrowia i przemysłowych, w placówkach naukowo-badawczych i wdrożeniowych. Biotechnolodzy są specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.