Jeśli interesują Cię biochemiczne i molekularne podstawy funkcjonowania komórek, jeśli chcesz wykorzystać wiedzę z tego zakresu w praktyce na przykład przy opracowaniu nowych terapii, projektowaniu białkowych farmaceutyków, optymalizowaniu nośników leków, poszukiwaniu nowych antybiotyków lub modyfikowaniu roślin oraz mikroorganizmów w celu uzyskania cennych bioproduktów, Biotechnologia to studia magisterskie dla Ciebie.
Wybierając studia magisterskie na kierunku Biotechnologia poszerzysz swoje wiadomości z zakresu biologii molekularnej, mikrobiologii molekularnej, biotechnologii białek, biotechnologii medycznej lub bioinformatyki, a zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce wykonując indywidualny badawczy projekt magisterski.
Studia magisterskie biotechnologia prowadzone są przez Wydział Biotechnologii w nowym i doskonale wyposażonym kompleksie edukacyjno-badawczym. Wydział Biotechnologii uzyskuje wysokie oceny w klasyfikacji jednostek naukowych dokonywanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Doskonała kadra naukowa oraz nowoczesna, światowej klasy aparatura pozwala na prowadzenie badań i zajęć na najwyższym poziomie. Studenci mogą dodatkowo brać aktywny udział w działalności koła naukowego, w projektach badawczych prowadzonych przez pracowników Wydziału oraz uczestniczyć w szeroko rozwiniętej wymianie międzynarodowej.
Specjalności:
• bioinformatyka
• biologia molekularna
• biotechnologia medyczna
• biotechnologia peptydów i białek
• mikrobiologia molekularna
Co po studiach?
Absolwenci biotechnologii mogą pracować w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych, w laboratoriach służby zdrowia i przemysłowych, w placówkach naukowo-badawczych i wdrożeniowych. Biotechnolodzy są specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.