Biotechnologia wspiera Ukrainę

W obliczu tragedii jaką jest militarna agresja wobec Narodu Ukraińskiego Pracownicy, Studenci i Doktoranci Wydziału Biotechnologii wyrażają swoją solidarność z Ukrainą poprzez zaangażowanie w akcje pomocowe.

Wszystkie informacje (również kontaktowe) związane ze sprawami dotyczącymi pomocy dla Ukrainy publikowane będą na stronie: Biotechnologia wspiera Ukrainę i w aktualnościach.

Obecnie w holu głównym Wydziału Biotechnologii trwa akcja zbiórki darów dla osób z Ukrainy – do odwołania.

Obecnie potrzebne są przede wszystkim:

– śpiwory, koce, karimaty, ręczniki;
– środki higieny osobistej (chusteczki mokre, mydła, płyny do mycia, środki dezynfekujące);
– leki (przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych);
– środki opatrunkowe – głównie kompresy jałowe, opaski uciskowe; koce termiczne;
– powerbanki;
– żywność długoterminowa – konserwy mięsne, kasze, ryż, cukier, herbata, kawa, żywność wysokoenergetyczna (np. batony proteinowe);
– prosimy również o karmę, transportery dla zwierząt.

Potrzebne są kartony – prosimy o znoszenie ich do holu głównego, ewentualnie pozostawianie przy windzie na piętrach w postaci niezłożonej.

Studentów wolontariuszy chętnych do pomocy prosimy o kontakt z: Artem Pavlovskyi, 306445@uwr.edu.pl

ODZEW JEST OGROMNY – DZIĘKUJEMY!