Rozprawy doktorskie 2013/2014

1. 21.10.2013 – Tomasz Janek
  2. 24.10.2013 – Małgorzata Kwaśniak

3. 6.02.2014 – Justyna Korycka

• streszczenie – „Identyfikacja produktów genów ZDHHC w komórkach hematopoetycznych oraz w komórkach nowotworowych pochodzenia hematopoetycznego i nabłonkowego. Wpływ białek DHHC na cykl komórkowy komórek erytroidalnych.”
    • promotor – prof. dr hab. Aleksander F. Sikorski
    • recenzja1, prof. dr hab. Piotr Kuśnierczyk, IITD PAN Wrocław
    • recenzja2, prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kuliszkiewicz – Janus, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
  4. 11.02.2014 – Krystian Bączkowski

• streszczenie – „Generowanie długich otwartych ramek odczytu w genomach prokariotycznych.”
    • promotor – dr hab. Paweł Mackiewicz
    • recenzja1, dr hab. Mirosław Roman Dudek, Uniwersytet Zielonogórski
    • recenzja2, dr hab. prof. Małgorzata Bogdan, Politechnika Wrocławska
  5. 18.03.2014 – Maciej Sobczyński
    • streszczenie – „Wykorzystanie sztucznych sieci neuronowych i algorytmu genetycznego do badania proteomów.”
    • promotor – dr hab. Paweł Mackiewicz
    • recenzja1, dr hab. Krzysztof Topolski, Wydział Matematyki i Informatyki UWr
    • recenzja2, dr hab. prof. Jacek Leluk, Uniwersytet Zielonogórski
  6. 27.06.2014 – Paweł Zatwarnicki
  7. 27.06.2014 – Elwira Smakowska
    • streszczenie – „Analiza funkcjonalna mitochondrialnej proteazy AtFtsH4 ze szczególnym uwzględnieniem badań proteomicznych.”
    • promotor – prof. dr hab. Hanna Jańska
    • recenzja1,    prof. dr hab. Wiesława Jarmuszkiewicz, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
    • recenzja2,    prof. dr hab.Joanna Szczepanowska,  IBD PAN Warszawa
  8. 15.09.2014 – Przemysław Gagat
  9.  26.09.2014 – Marcin Szafran
    • streszczenie – „Wysokoprocesywna topoizomeraza I ze Streptomyces coelicolor – dynamika procesu relaksacji DNA oraz rola biologiczna enzymu.”
    • promotor – dr hab. Dagmara Jakimowicz
    • recenzja1,  prof. dr hab. Igor Konieczny, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG/AMG
    • recenzja 2,  dr hab. prof. Paweł Stączek, Uniwersytet Łódzki
  10. 30.09.2014 – Hanna Baurska
    • streszczenie – „Badanie zależności funkcji indukcji różnicowania komórek ostrych białaczek szpikowych od struktury analogów witamin D2 oraz D3.”
    • promotor – prof. dr hab. Ewa Marcinkowska
    • recenzja 1, dr hab. prof. Katarzyna Piwocka, IBD PAN Warszawa