Zaproszenie na konferencję

Zakład Genomiki zaprasza na wykłady, które odbędą się 9 – 10 października 2017 roku na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Wrocławskiego Sympozjum Biofilmowego. Tegoroczne sympozjum ma charakter międzynarodowy, a jego celem jest połączenie naukowców z różnych dziedzin zainteresowanych różnymi aspektami badań związanych z biofilmem, który odpowiada za 75% ludzkich infekcji bakteryjnych, a także stanowi poważne wyzwanie dla przemysłu spożywczego. Doświadczenia z leczenia biofilmów mają także bezpośrednie przełożenie na leczenie chorób neurodegeneracyjnych gdyż białka amyloidowe są istotnym komponentem właśnie biofilmów.

Otwarcie Sympozjum odbędzie się w dniu 9 października 2017 o godzinie 14:00 w sali 1.05.

Szczegółowe informacje dotyczące Sympozjum oraz lista zaproszonych prelegentów dostępna jest na stronie konferencji.

Sponsorzy: Uniwersytet Wrocławski (Wydział Biotechnologii), Politechnika Wrocławska (Katedra Inżynierii Biomedycznej), Doktoranckie Koło Naukowe Bioinformatyki, KNOW, EIT+, VWR.